среда, 25 мая 2016 г.

Konstrukcja plot z PCV na plot i furtkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz szczególnych przypadków.

Projekotwanie ogrodzenie PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu do urzędu poza kilkoma wypadkami.

Balustrady plastikowe na plot i bramkę ze sztachet nie przewyższające wielkości 2,2 m budowane miedzy dwoma graniczącymi działkami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno określać formę ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu a także planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do budowy sztachety z plastiku na plot i furtkę sztachetowa potrzebne są dodatkowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, gdy zamierzane ploty z PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieprawidłowe z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W przypadku jak planowane plot z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachetprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Brak przystąpienia do prac przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий