вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий